Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Isıtma ve Doğal gaz Tesisatı İşleri

Isıtma ve Doğal gaz Tesisatı İşleri

Doğalgaz tesisatı uzun süredir ülkemizde ve Kastamonu’da  yaygın olarak kullanılır. Doğa dostu ve temiz olan bu ısınma sistemi çoğu yerde kullanılmaktadır. Kullanılan alanın temiz kalmasını sağlarken çevreye de zarar vermez. Fakat doğalgaz tesisatı kurma işlemi yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Eğitimli yetkili kişiler tarafından kurulum yapılmalıdır. Eğer yetkili eğitimli profesyonel kişilerce yapılırsa insan hayatını büyük derecede kolaylaştırır. Sitemizdeki doğal gaz ve ısıtma sistemleri hakkında diğer bilgiler için buraya tıklayınız.

Kastamonu Doğal Gaz İşleri
Kastamonu ve İlçelerinde Tüm Doğal Gaz İşleriniz İçin TEL: 544 212 3755

  Doğalgazın rengi kokusu yoktur. Ve insanlara zarar vermez. İçinde metan, etan, propan gibi gazlar bulunur. Doğalgaz zehirli olmasına rağmen hava ile karıştığında patlar. Kuru gaz yapısına sahiptir. Kazanların verimi yüksektir.

Doğalgaz tesisatı yapılırken

Doğalgaz tesisatı yapılırken; tesisat borularının gidiş yönüne dikkat edilmelidir. Kısa ve az miktarı dönül yapılmaya dikkat edilmelidir. Doğru radyatör seçimi yapılmalıdır. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre radyatör büyüklüğü seçilmelidir. Radyatörlerin sayısını da alanın büyüklüğüne ayarlamalısınız. Kombinin koyulacak yeri doğru seçilmelidir. Doğalgaz hava ile temasında oldukça tehlikeli bir maddedir. Bundan dolayı kurulum işlemi işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Kurulum aşamasından sonra çıkan hatalar çok tehlikeli ve düzeltmesi zor olabilir. Doğalgaz tesisat sistemin en özellik su dolaşımıdır. Tesisatların kısa döşenmesine önem verilmelidir. Kombi korumalı bir yerde olmalıdır ve önü açık olmamalıdır. Kombi balkonda olursa ömrü azalır. İnşaat halindeyken boruların içine kum, toz gibi şeyler kaçmamasına dikkat edilmelidir. Vanaların bağlanmalarına dikkat edilmelidir. Kaynak sıkıntılarının yaşanmaması için kaynağın iyi yapılması gerekmektedir. Böylece ilerde yapılacak sorunlar engellenmiş olur. Doğalgaz tesisatı kurulumuyapılırken kaliteli malzeme kullanmakta oluşacak sorunların için önceden alınan bir önlemdir. Doğalgaz her ortamda yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. İnsan hayatını kolaylaştırır fakat iyi döşenmesi gerekir aksi halde çok tehlikeli olabilir. Bundan dolayı evinizde doğalgaz kullanacaksanız tesisat işlemi yapılırken titiz davranılmalı ve işi uzmanları ile anlaşılmalıdır.

Isınmak her ortamın ihtiyacıdır. Bundan dolayı doğalgaz oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. Temiz ve tehlikesi az olan bir ısınma aracıdır. Ama iyi kurulum yapılamazsa sonuçları büyük ve geri dönüşsüz olabilir. Bundan dolayı tesisat işlemleri yapılırken uzman ve deneyimli kişilerde çalışmak gerekir. Ve bazı faktörlere dikkat edilmelidir.