Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Kastamonu İnşaat Mühendisi

Kastamonu İnşaat Mühendisi

Bir yapı inşa ederken bu ev olsun işyeri olsun ve ya  başak bir işlevsel yapı olsun   aslında yaşadığımız şehrim bir parçasını da ortaya koymuş oluyoruz. Yani yapılar bireysel istek ve zorunluluklarımızın yanı sıra bir bütünün parçası olarak da tamamlayıcı özellikleri de var olmaktadır.  Bu yüzden bizi ve toplumumuzu yansıtan tüm bu yapılar mühendislik ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kastamonu  inşaat mühendisi de sizlere tüm projelerinizde  sizlere uzman hizmet sağlamak için yanınızdadır.

Kastamonu İnşaat Mühendisi  İle Çalışmak

 İnşaat mühendisleri plan ve tekniği bir araya getirerek, yapıların plan ,proje, yapım ve denetlemesini gerçekleştiren temel mühendisliktir. Kastamonu inşaat mühendisi de tüm bu aşamalarda sizlerin aradığınız desteği vermektedir. Kastamonu inşaat mühendisi ayrıca istediniz proje veya yapının belirlenmiş olan bütçeye uygun bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Kastamonu inşaat mühendisi  iş sağlığı ve iş  güvenliği noktasında eğitimli ve bu kurallara uymayı ilke edinmiş bir çalışma anlayışına sahiptir. Kastamonu inşaat mühendisleri teknolojiye hakim bir şekilde projeleri bilgisayar da   programlar aracılığı ile size öncesinde sunarak gerekli değişiklikler için opsiyon sunmaktadır. Kastamonu inşaat mühendisi disiplinli çalışma programı ile uyulması gereken takvim de titizlik göstermektedir.

İnşaat Mühendisi Nasıl Olunur?

İnşaat mühendisi olmak için üniversiteye giriş sınavında sayısal alanda  güzel bir puan alıp, dört yıllık inşaat mühendisliği bölümünü bitirerek  zorunlu stajı tamamlamak gerekmektedir. Üniversitede aldıkları eğitimle  inşaatın her alnı ile ilgili bilgi sahibi olurken sayısal derslerle de analitik düşünme ön plana çıkmaktadır.

İnşaat Mühendislerinin İşbirliği Yaptığı Diğer Meslekler

Kastamonu İnşaat mühendisleri  inşaatın aşamalarında zaman zaman makine ve  elektrik  mühendisleri ile birlikte de çalışmaktadır.  Hatta bazı inşaat mühendisleri  makine mühendisleri ile  birlikte  inşaatta kullanılabilinecek makineler tasarlamaktadır. Kastamonu inşaat mühendisleri bir yapının başından sonuna denk  mimarlarla iş birliği halinde çalışırlar. İnşaat  mühendisi ve mimarın uyumlu şekilde çalışması proje en güzel haliyle ortaya çıkmaktadır. Kastamonu inşaat mühendisi projeden yapıma resmi belgelerden inşaatın usta ve işçiliğine kadar her yerinde yer almakta bilgi sahibi olarak denetim mekanizmasını yeri ne getirmektedir. Kastamonu inşaat mühendisi ,i  hem masa başında proje  resmi işlerde kağıt  işleri ile ilgilenirken inşaat ve şantiyelerde de işin tam merkezinde  olarak görevlerini yerine getiriler.