Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Kastamonu Mimarlık

Kastamonu Mimarlık

Yapılar işlevsel ve estetik açıdan bir bütün oluşturmaktadır. Bu bütünü n tam ve eksiksiz olarak ortaya çıkması yapı inşa edilmeden yapılacak planlamayla mümkün olabilmektedir. Kastamonu mimarlık  yeni binalarınızı tasarlar, mevcut binanızı geliştirir ve tarihi yapılarınız özenle restore etmektedir.

Kastamonu Mimarlık Hizmetinizde

Kastamonu mimarlık, yapılmasının istediğiniz binanın tasarım önerilerini sizlerin beğenisine sunmaktadır. Kastamonu mimarları tasarımlarını elle ve bilgisayar destekli programlarla çizerek sizlere en detaylı şekilde sunum yapmaktadır. Kastamonu mimarları yapınızın çevresiyle uyum içerisinde olmasını sağlayacak şekilde projenizi yürütmektedir. Kastamonu mimarlık  sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek tasarımlar gerçekleştirmektedir. Kastamonu mimar lık  kullanılacak olan malzeme ve uygunluğunu belirleyerek projenin güvenli bir şekilde devam etmesini sağlamaktadır. Ayrıca çevresel etkenleri göz  önüne alarak yapınızla ilgili gerekli tasarım ve değişiklikleri yerine getirir. Kastamonu mimar lık   yapınızın resmi işlerinde gerekli evrakları titiz bir çalışma ile hazırlayarak gerekli kurumlara sunmaktadır. Gerekli güncel kanun ve yönetmeliklere hakim olması Kastamonu mimarları için büyük avantaj sağlamaktadır. Kastamonu mimarları yapınızın planlanan bütçe ve zaman çizelgesinde  ilerleyebilmesi için gerekli saha ziyaretlerini gerçekleştirir. Kastamonu mimarları  tüm yapı ekibi ile uyum içerisinde çalışarak yapının en iyi şekilde size teslim edilmesini sağlamaktadır.

Mimarların Eğitimi

Üniversiteye giriş sınavında sayısal alanda yüksek puanlar yapılarak girilebilen dört yıllık mimarlık fakültelerinden  mezun olunarak mimar olunabilmektedir. Mimarların lisans eğitimi oldukça zorlu dersleri içeren  kişinin hayal gücünü eğiten uygulamalı derslerle gerçek yaşamla buluşturan bir lisans eğitimidir. Ayrıca mimarlar teknoloji alnında da eğitim alarak tasarımlarını teknoloji destekli olarak ortaya koymaktadır.

Mimarların İş birliği İçerisinde Olduğu Diğer Meslekler

Yapı inşaatları genel olarak bakıldığında uyumlu bir ekip çalışması gerektiren süreçlerdir. Bu ekipte özellikle mimar ve mühendislerin birlikte uyum içerisinde çalışması çok büyük önem taşımaktadır. Kastamonu mimarlık ekip çalışması ve uyuma büyük önem vermektedir. Mimarlar; inşaat mühendisleri , elektrik mühendisleri  ve makine mühendisleriyle işbirliği içerisinde tasarımlarını ortaya koymaktadır. Ayrıca mimarlar sah elemanlarıyla da temas halinde olarak gerekli direktif ve denetimleri yerinde  ortaya koyabilmektedirler. Kastamonu mimarlık  yapının tasarım aşamasından   yapı  tamamlanıncaya kadar her aşamada   ekip çalışmasını titizlikle yürüterek , tasarım ve işlevselliğin kaliteli halini sizlere sunmak için çalışmaktadır.