Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

Enerji ;  hayatımızın her alnın da fark etmesek daima var olan bir kavramdır. Enerjiyi  verimli kullanmanın yanı sıra enerji veriminin muhafazası ve doğayla barışık olması da çok büyük önem taşımaktadır. Artık yaşadığımız yapılarda  da enerji verimliliği açısından  durumunun belirlenmesi önem taşımaktadır. Kastamonu enerji kimlik belgesi de binalarınız için gereken belgeyi oluşturmak için yetkin kadrosuyla hizmet vermektedir.

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi

5627 sayılı Enerji verimliliği koruma kanuna bağlı olarak binalarda  enerji verimliliği yönetmeliği çıkartılmıştır. Binalarda enerji verimliliği yönetmeliğine göre; enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, israfın önlenmesi için binanın enerji  ihtiyacının belirlenmesi  ve  enerji tüketiminin sınıflandırılması aynı zamanda çevrenin korunması, sera gazı salınımı ,yalıtım özellikleri iklimlendirme  bilgilerini gösterir belge binanın enerji kimlik belgesidir. Kastamonu enerji  kimlik belgesi binanız için gerekli bu belgeyi size sunmaktadır. Enerji kimlik belgesi içerisindeki bilgilerde de enerji verimliliği harfle ifade edilir ve A en yüksek G en düşüğü ifade etse de ; C sınıfından daha düşük verimlilikte ki binalar  iskan ruhsatı alamamaktadır.2011 yılından sonra ruhsat alan binalar sonrasında yapılan ve yapılmakta olan yeni bina olarak nitelendirilen ve iskan ruhsatı için kimlik belgesi alınması zorunlu olan bu binalara Kastamonu enerji kimlik belgesiyle gerekli düzenlemeyi yapılmaktadır. Enerji kimlik belgesi , 10 yıl boyunca geçerlidir. Kastamonu enerji kimlik belgesi  binanız için gerekli kontroller yapılarak uzmanlarca hazırlanmaktadır.

Enerjinin  Sınıflandırılması

Enerjinin verimli kullanılması, kaynakların verimli bir şekilde değerlendirilmesi içinde bulunduğumuz dünyada giderek önem kazanmaktadır. Günlük hayatta kullanmış olduğumuz elektrikli aletlerde  enerji tüketimine bağlı olarak sınıflandırılmaktadır. A sınıfı elektrikli aletler enerji  verimliliği adına en uygun aletlerken ; bu sınıflandırma en iyi durumda olan kısım A harfinden başlayarak daha düşüğe doğru G de son bularak ilerlemektedir. Daha önceki yönetmelikte A nın  üzerinde + işaretleri ile sınıflandırma varken şuan ki yönetmelikte bu durum yer almamaktadır.

Kastamonu Enerji Kimlik Belgesi Danışmanlığı

Binanızın için Kastamonu  enerji kimlik belgesini danışmalık hizmetiyle  sunmaktadır. Kastamonu enerji kimlik belge danışmanlığı, alanında uzman  mimar ve mühendislerden oluşan kadrosuyla sizlerin yardımcısıdır. Kastamonu enerji kimlik belge danışmanlığının binalarınızın enerji  verimliliği durumunu uzmanlarıyla değerlendirmesi binanınız için önemlidir. Kastamonu, enerji kimlik belgesi danışmanlığı  belgenizi düzenlediğinde hem ruhsatınız için gerekli işlem yapmış olurken ayrıca satış yapmak istediğiniz de binanızın durumunu gösteren belgeyi sunmakta size avantaj sağlayacaktır.