Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende
Kastamonu Lamine Parke işleri

Kastamonu lamine parke işleri itina ile yapılır. İletişim bilgilerimizi kullanarak bizden fiyat veya bilgi almak için; parke hesabınızı yapmanız gerekmektedir. Döşeme malzemesi hesabını yapmak için  metre yardımıyla alanın uzunluğunu ve genişliğini bulun, ayrıca bulunan ölçüye % 3-5 daha ilave edin. Örneğin 7m X 6m lik bir salon için;. 6 m x 7 m = 42 m². (42 m² x 5) / 100 = 2,1 m². 42 m² + 2,1 m² = 44,1 m². Yani 42 m² lik bir alan …

Kastamonu Lamine Parke işleri
Kastamonu Lamine laminat ve Parke işleri TEL: 544 212 3755

Lamine Parke Montajı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşeme işlemine silte serdikten sonra duvar kenarından dişi zıvana duvara bakacak şekilde başlanmalıdır. Duvarla malzeme arasına koruyucu kama kullanılmalıdır. Döşenecek parçanın dişi zıvana kısmının iç kısımlarına tutkal sürülmelidir. Bir önceki parçanın erkek zıvanasıyla birleştirildikten sonra ahşap bir takozla aşırı kuvvet kullanmadan sıkıştırma yapılmalıdır. Yüzeye taşan tutkal temiz bir bezle silinmelidir. Bir sonraki sıra önceki sıradan artan parçayla başlamalı ve birbirini takip eden sıraların birleşme çizgileri en az 50 cm kaydırılmalıdır. Plakalar manivela ile iyice sıkıştırılmalıdır. Kamalar yerinden alınmalı ve duvarla döşeme arasındaki boşluk süpürgelik döşenerek kapatılmalıdır.

Masif Parke Montajı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın aldığınız masif parke, modern sistemler ile kurutulmuş ahşaptan üretilmiştir. Döşeme esnasında iyi sonuç alınabilmesi için aşağıdaki hususlara mutlak suretle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Uygulama öncesinde, Parkenizi döşetmeyi düşündüğünüz tarihten en az 2 hafta önce döşenecek mekana koyunuz. Eğer parkeniz naylon ile ambalajlanmış ise mutlak surette ambalajından çıkartınız. Parke döşeme yapılacak zemin düzgünlüğünü kontrol ediniz. Parke döşenecek zeminin kuruluğunu kontrol ettiriniz. Zemin istenen kuruluk nispetine ulaşmadan parkenizi döşetmeyiniz.

Parke ve Laminat Döşeme

Uygulama sırasında parke uygulanacak ortam ısının 15 C ‘den az olmaması tercih edilir. Parkenizi solvent veya poliüretan esaslı tutkal ile zemine yapıştırın. Su esaslı tutkal kullanmayınız. Döşeme işlemi bittikten sonra en az 2 hafta beklemeden sistre ve cila işlemini yaptırmayınız. Bu bekleme süresinde parke yüzeyini korumak için kesinlikle naylon örtü kullanmayınız. Kullanılacak olan parkenin nem oranı 8-12 arasında olmalıdır. Tüm su tesisatı gözden geçirilmeli, herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen su sızıntıları mutlak surette giderilmelidir. Ahşabın en büyük düşmanı nem ve doğrudan su temasıdır. Seçilen zemin tipi her ne olursa olsun mutlak surette zeminin seviyesi her noktada aynı olmalıdır. Parke döşenecek ortamın ısısının 15 C civarında olması, tutkalın daha kolay ve kısa sürede donması için tercih nedenidir. Boya son katı dışında herhangi bir tamirat, alçı, sıva vb. gibi inşaat ve dekorasyon işlerinin kalmaması sağlanmalıdır. Parke döşenecek mekanın tüm doğramaları ve pencere camları takılı olmalıdır. Parke uygulanacak zemin şap esaslı ise, şap en az 3 cm kalınlığında ve kuru olmalıdır. Şapın kuruluğu konusunda tereddüdünüz varsa higrometre ile şap nemini ölçtürünüz. Şapın sertleşmesi birkaç gün içinde gerçekleşir. Ancak üzerine doğrudan parke uygulanabilecek kuruluğa ulaşması için mevsim şartlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak en az 30-45 güne ihtiyaç vardır.

Parke Döşeyeceğiniz Şap Zeminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Şap oldukça sıkı olarak dökülmüş olmalıdır. Çekiç ile şapın üzerine vurarak çivi benzeri ucu sivriltilmiş bir maddeyi şapın üzerine sürterek zeminin sıklığını ve yüzey sertliği konusunda bilgi sahibi olunabilir. Bu evsafta şapı elde etmek için, şapın 400 dozdan düşük olmaması gerekir. Şapın yüzeyine çekiç ile vurulduğu zaman iz kalmamalı ve çivi benzeri maddeler şapın üzerine sürtüldüğünde derin izler ve toz oluşmamalıdır. Eğer şap aşırı derecede tozlanıyorsa, tutkal uygulaması öncesinde mutlak surette bu tozlanmayı kesecek bir astar kullanılmalıdır.

Kastamonu Lamine Parke işleri TEL: 544 212 3755

Kastamonu lamine parke ve laminat döşeme ve montaj, usta, marangoz tadilat, dekorasyon, inşaat, boya, elektrik, tesisat işleri. Kaliteli hızlı hizmet. Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kastamonutadilat.com Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Örneğin; ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır.

www.kastamonutadilat.com