Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Kastamonu Mermer Granit işleri

Kastamonu Mermer Granit işleri

Kastamonu mermer granit işleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim için Sitemizdeki fiyat teklif formunu veya TEL: 544 212 3755 numaralı hattımızı kullanabilirsiniz. Mermer ve granit bir çok yerlerde kullanılmaktadır. Başta mutfak banyo tezgahları, merdivenler, zemin ve duvar kaplama, kapı eşikleri, pencere önleri gibi neredeyse yapıların her yerinde kullanılmaktadır. Aynı şekilde mermer ve granit özel kullanım alanları da vardır başta mezar yapımı  gibi işler bu kullanım alanlarının başında gelir.

Kastamonu Mermer Granit işleri TEL: 544 212 3755

Mermer ve Granit Arasındaki Farklar

Mermer granite göre daha yumuşaktır.

Mermer çok çabuk çizilir ve leke tutar, Granit zor çizilir leke tutmaz.

Mermer oluşum evresini Granite göre çok çabuk daha tamamlar.

Mermer, metomorfizma olayı sonucunda kalker ve dolomitik kalkerlerin yeniden kristalleşmesiyle meydana gelir.

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesi ile Mermer Granite göre daha ucuz maliyetlidir.

 Mermer Granit arasında hangisini tercih etmeliyim ?

Mermer ve granit arasında tercih yaparken en önemli tercih nedeni maliyetlerdir. Granit ülkemizde türüne göre mermerden birkaç misli pahalı olabiliyor. Bu yüzden ekonomik iş yaptırmak isteyenler genellikle mermer çeşitlerini tercih etmektedirler. Bazende mermerin tercih sebebi granite göre daha kolay işlenilebilmesidir. Tüm bu anlattıklarımıza rağmen granitte daha sert olduğu için daha zor çizilir dolayısıyla daha zor yıpranır. Dikkatlı kullanıldığında daha zor kırılır. Fakat sert yapısı nedeniyle yanlış montaj yapılırsa esnemesi çok az olduğundan esneme gereken yerlerde mermere göre bir nebze daha kolay kırılabilir. Ama darbelere dayanımı her zaman granitin daha fazladır.

Kastamonu Mermer Granit işleri TEL: 544 212 3755

Kastamonu Mermer Granit işleri, Cam Balkon işleri ve laminat döşeme ve montaj, usta, marangoz tadilat, dekorasyon, inşaat, boya, elektrik, tesisat işleri. Kaliteli hızlı hizmet. Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kastamonutadilat.com Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Örneğin; ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır.

www.kastamonutadilat.com