Dil Seçin
trende
Kastamonu Çatı Tamiri ve Onarımı

Kastamonu Çatı Ustası,  Çatı tamiri, tadilatı ve onarımı işleri konusunda 544 212 3755 numaralı hattımızı arayarak bizden yardım alabilirsiniz. Veya iletişim formunu doldurarak online yardım talep edebilirsiniz. çatılar yapıların ve binaları en üst bölümleridir. Binaları ve yapıları yağış ve diğer atmosferik etkilerden korur. Bu etkilerin en başında yağışlar, sıcak, soğuk, rüzgar gelir. Çatı taşıyıcı bölüm ve çatı kaplaması olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Çatıya yapılan tamirat ve tadilat işlerinde iki bölüm birlikte veya tek tek de onarılabilir… Çatı tamiri işlemlerinde çatının durumuna göre taşıyıcı bölüm ve kaplama bölümü ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile güncel yeni ürünlerde göz önünde bulundurarak değiştirilmelidir. Taşıyıcı bölüm, malzemeye (ahşap, çelik, betonarme) çatı eğimi, çatı büyüklüğü, kaplama malzemelerinin cinsine, çatı ağırlığına ve yüke bağlıdır.

Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp içerisinde neredeyse dörtte bir yer tutar. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini fazladan arttırdığı gibi hem yaşam konforunu olumsuz etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutma işleri için dolaylı ve dolaysız olarak atmosferi, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar ve yapılar için son derece önemli olan çatıların bakım, tamiri ve tadilatı için gereken önem gösterildiği takdirde, çatı sistemlerinden en fazla verim alınabilmektedir. Çatı dendiği zaman yağış oluklarının bakım onarımı kontrolü de ayrıca ele alınabilir. Kastamonu çatı ustası ihtiyaçları ve ayrıntı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Tamiri Ve Onarımı

Çatı tadilatı ve onarımı yapılmadan önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeletleri, su dereleri vb. Tüm çatı elemanları ilgili ustalar tarafından titiz ve dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Çok fazla hasar almış yıpranmış, tadilat yapılsa bile yeterli verim alınamayacak durumda olan çatıları onarmak yerine, doğru detaylar ile güncel teknolojiler kullanılarak yeni bir çatı yapılması daha iyi olacaktır.

Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı :

Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması. Ve bu tahtalarla kaplamaların üzerine de uygun bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek yağış sularının aşağıya geçmesini engellemek amacıyla kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan ve yıpranan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde yavaş yavaş üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.

Baca Diplerinin Tadilatı:

Baca dipleri çeşitli yağış ve su geçirmez yalıtım malzemeleri ile su sızmalarına karşı korunmaktadır. Yalıtım malzemeleri hava şartlarının ve yağışların etkileriyle zamanla yıpranabilir. Belirli dönemlerde baca dipleri kontrol edilerek yalıtım kabiliyetini kaybetmiş ya da kaybetmek üzere olan malzemelerin yenisi ile güncel teknolojiler kullanılarak değiştirilmesi gerekir.

Çatı İskeleti Tadilatı:

Taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda dış etkenler ve yoğun yağışlar nedeni ile zamanla çürüme, kırılma, esneme vb. Hasarlar alabilir ve çatı sistemi kendisinden beklenen görevi yerine getiremez, bu tip hasarlar çatı çökmelerine bile neden olabilir. Hasarlı çatı iskeleti elemanlarının mutlaka yenisi ile dikkatlice değiştirilmesi gerekmektedir.

Su Yalıtım Örtüsü :

Yırtılma delinme veya yıpranma tesbit edilen veya bunlara maruz kalan su yalıtım örtüleri çatı yalıtım malzemeleri standardına uygun yeni malzemeler ile dikkatlice değiştirilmelidir.

Su Dereleri :

Su dereleri su yalıtım membranı veya sürme esaslı çatı yalıtımı malzemeleri ile kaplanır. Dereler gözden geçirilmesi sırasında yırtılan veya kalkış membranlar yenisi ile değiştirilmelidir.

Kastamonu çatı ustası ve çatı onarım işleri TEL: 544 212 3755