Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Pelet sobası ve kaloriferi

Pelet sobası ve kaloriferi

Pelet kalorifer, en yaygın kullanılan sistemlerdir. Fakat pelet kalorifer sistemleri yanlışlıkla soba  olarak da tabir edilmektedir. Peletin yaygın kullanım alanlarının başında pelet sobası gelmektedir. Pelet sobalarına sadece bir soba olarak bakma yanlış olur. Neredeyse pelet sobası doğal gaz kombileri gibidir. Yada başka bir değişle kalorifer gibidir. Bulunduğu ortamı ısıtırken yapılan projeye göre başka ortamlarda ısıtılabilir. Aynı zamanda kullanma sıcak suyu da elde edilebilir. Zaman ayarlı otomatik ateşleme yapılırken oda termostatı sayesinde otomatik olarak sıcaklık istenilen konfor seviyesinde tutulabilir.  En başta dediğimiz gibi bildiğimiz sobalar gibi kesinlikle değildir. Kat kaloriferleri gibidir. Kömürlü kat kaloriferine göre yanma odasının küçük olması nedeniyle daha küçük daha ergonomiktir. Ayrıca pelet sistemlerinin otomatiik yakıt beslemeli olması ve  bir ton peletin ancak 10 kg kadar külü çıkacağı için atık oranıda düşük olduğu için bu sistemler sürekli ilgilenmeniz gerekmez. Diğer pelet hakkında yazılarımız için buraya tıklayınız. 

Pelet sobası ve kaloriferi hakkında aşağıdaki videomuzu izleyerek özet bilgi edinebilirsiniz. Bu video internetdeki çeşitli kaynaklardan örnek olarak alınmıştır.  Videoda pelet sobası veya kaloriferi diye tabir edilen sistemlerin ana unsurunun parçaları ve tanıtımları çok kısaca verilmektedir. Bu sisteme ortama göre diğer parçalar eklenilerek tüm mekanlar ısıtılabilir.  Pelet sistemleri her geçen gün gelişmekte ve yeni ürünler sunulmaktadır.

Pelet kalorifer veya soba sistemleri kısa tanıtımı


Yukarıdaki video da peletli sistem hakkında kısaca ve genel olarak bilgi verilmiştir. Pelet ısıtma sistemleri marka model ve kullanım alanlaranı göre farklılıklar göstermektedir. Youtube kanalımızda diğer videolarımızı inceleyerek hakkımızda bilgi edinebilirsiniz. Kastamonu tadilat olarak kastamonu, kastamonu ilçerleri ve çevre illerde pelet sobası ve pelet ısıtma sistemleri ( pelet şömine, pelet kat kaloriferi vs. ) satış montaj işleri itina ile yapılır. Ayrıntılı bilgi için sitemizdeki iletişim formumuzu veya 544 212 3755 numaralı hattımızdan bizde bilgi alabilirsiniz. Ekonomi ve konforu bir arada sunan pelet sistemlerine geçmek için acele ediniz.

Kastamonu’daki Tüm Usta İhtiyaçları Tek Adresten Karşılanıyor. Kastamonutadilat.com olarak daima en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Tük usta ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEL: 544 212 3755