Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende
Rutubet Nem Önleme

Rutubetli ortamlar konforlu yaşam kalitesini yok ettiği gibi hem insan sağlığı hem diğer canlıların sağlığı hem eşyaların çürümesi hem de binanın ömrünün kısalması gibi olumsuz yönleri ile de dikkat çekiyor. Yaşam alanının kaliteli olması, binanın ömrünün uzaması, sağlık gibi problemlerin olmaması için Rutubet önleme işleminin yapılması gerekiyor. Rutubet önlendiği takdirde temiz, ferah ve sağlıklı yaşam alanları insanları olumlu olarak etkiliyor. Rutubeti önlemek için ev ve iş yerlerinin kısacası insanların içinde yer aldığı tüm binaların kuzey kısımları ile banyo, mutfak, tuvalet, bodrum gibi rutubetin en çok yaşandığı alanlar başta olmak üzere rutubet oluşumuna yol açan yerlerin bakımlarının ve temizliğinin iyi bir şekilde yapılması önem taşıyor.

Rutubet Nasıl Önlenir?

Binalarda su buharının yoğun olarak yaşanması nem ve rutubete yol açıyor. İstenmeyen bu durum önlenmediği taktirde küf, yosun mantar gibi organizmalara ve kötü kokulara neden oluyor. Duvar rutubeti önleme yöntemlerinden biri rutubetli duvarın kazılarak sıvanması ve buraya rutubet önleyici boya sürmektir. Rutubetten önleme yöntemlerinden biri de dışarıdan yalıtım yaparak duvar ile suyun temasını kesmektir. Su yalıtımı içeriden yapıldığı takdirde başka bir alanın su temasına maruz kalması ve rutubetlenmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden yalıtımın içeriden değil dışarıdan yapılması gerekiyor.

Rutubeti oluşturan diğer bir etken de pencere montajının yanlış yapılması olduğu için bu konuda da hassasiyet gösterilmesi ve pencere montajının doğru bir şekilde yapılması rutubet oluşumunu engelleyen faktörler arasında bulunuyor. Rutubet önlemenin en önemli yolu yoğuşmanın önlenmesidir. Rutubetin önlenmesi için açıklanan ve herkesin kolaylıkla uygulayabileceği pratik çözümler bazen işe yaramayabiliyor.  ev rutubeti önleme için rutubeti yaratan nedenlerin profesyonel temizlik firmaları tarafından giderilmesi gerekebiliyor. Böyle durumlarda ozonlama, kuru buz ya da başka temizlik yöntemleri kullanılarak temizlik yapılıyor. Fazla eşyaların konduğu depo rutubeti önleme çalışmaları yapılmadığı zaman eşyaların zarar görmesine neden olunabiliyor. Yeni binalarda iklim şartlarına bağlı olarak yağan yağmur betona işleyebiliyor. Böyle durumlarda ise beton rutubeti önleme çalışması yapılmaz ise binanın ömrü kısalabiliyor. Rutubet önleme, için gerekli önlemler alınmazsa insanlar romatizma hastalıklarına da yakalanabiliyor. Oda rutubeti önleme amaçlı nem alma cihazları odada bulunan fazla nemi alarak odanın rutubetlenmesini engelliyor. Sizin de başınız rutubet ile belada ise rutubet önleme için profesyonel ve eğitimli kadromuz ile size bir telefon kadar yakınız.

Rutubet giderme  ve önleme fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Misal ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır.

Su yalıtım, giderme ve tadilat İşleri Kastamonu ve Tüm ilçeleri

İletişim : 544 212 3755